Генеральному прокурору України
державному раднику юстиції
1 класу

Піскуну С.М.


Шановний Святославе Михайловичу!

В провадженні слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві знаходиться кримінальна справа № 56-64, порушена прокуратурою Печерського району м. Києва 29.04.2002 року за фактом вчинення злочину, передбаченого ст.358 ч.1 КК України, а саме: підробки протоколу № 1 загальних зборів засновників Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) України від 25.10.2001 року. В ході розслідування кримінальної справи достовірно встановлена невідповідність інформації, викладеної в протоколі зборів, реальним подіям, тобто факт підробки вказаного протоколу № 1 від 25.10.2001 року.

Так, допитані як свідки директор Світловодського АТП № 13562 Кіровоградської області Бондар М.С., директор ВАТ Луганського АТП № 10954 Прокудін 0.0., голова правління Олександрійського ОАО АТП № 13561 Кіровоградської області Токарєв М.С., директор Кіровоградського підприємства "Формула" Донець Г.І., директор Сімферопольського СП "Кримвнештранс" Громов В.С,, директор ВАТ "Ізмаїлавтотранс" Пугачов В.П., директор Донецького АТП 11425 Пушкарьов М.С. пояснили, що у зборах 25.10.01 в м. Києві участі не приймали, а до них на автопідприємства в різний час до проведення зборів приїжджали Ярошенко П.О. з представниками ініціативної групи і вони підписали угоди про уступку права вимоги, згідно з якими передали свої права як члени АсМАП України іншим підприємствам, що не передбачено ніякими установчими документами цієї організації.

Колишній президент АсМАП Маліновський В.Б., анкетні дані якого занесені до протоколу № 1 від 25.10.01р. пояснив, що 25.10.01 на загальних зборах засновників АсМАП України присутнім не був, повноважень виступати від свого імені нікому не надавав. Разом з тим, в протоколі зазначено, що він виступав з інформацією з першого питання порядку денного про необхідність приведення установчим документів Асоціації у відповідність до вимог чинного законодавства України.

В подальшому вищезазначений протокол було використано як підставу для перереєстрації нової редакції Установчого договору АсМАП України в Печерській районній в м. Києві державній адміністрації 29.10.2001 року під № 29721.

Зараз нами вирішується питання про притягнення винних у підробці документів осіб до кримінальної відповідальності. Але прийняттю цього рішення перешкоджають ряд чинників.

Так, у господарському суді м. Києва та у Вищому господарському суді України неодноразово розглядались позовні заяви про визнання недійсними рішення загальних зборів засновників АсМАП України від 25.10.2001 року і реєстрації нової редакції Установчого договору АсМАП України. Однак останнє рішення Київського апеляційного господарського суду України від 25.02.2003 року фактично визнало законною реєстрацію нової редакції Установчого договору АсМАП України. 23.04.2003 року касаційну заяву АсМАП України розглянуто у Вищому господарському суді України, який залишив попереднє судове рішення без змін.

Разом з тим, господарськими судами всіх інстанцій, всупереч вимогам п.4 ст.221 ЦПК України, не бралась до уваги наявність у провадженні Печорського РУ ГУ МВС України в м. Києві вищевказаної кримінальної справи, досудове слідство у якій не закінчено і остаточне процесуальне рішення не прийнято.

З урахуванням викладеного, прошу згідно з вимогами чинного Господарсько-процесуального законодавства України оскаржити постанову Київського апеляційного господарського суду від 25.02.2003 року та постанову Вищого господарського суду України від 23.04.2003 року, як такі, що перешкоджають органам досудового слідства прийняти законне рішення у кримінальній справі.

Додаток: копії судових рішень на 14 аркушах.

З повагою,

Державний секретар генерал-полковник міліції

О.А. Гапон




Учебно-консультационный центр   УГЦТС ЛИСКИ   Спеціальний підрозділ міліції охорони “Титан”
www.iru.org