АсМАП
 
 АССОЦИАЦИЯ МЕЖДУНАРОДНЫХ АВТОМОБИЛЬНЫХ ПЕРЕВОЗЧИКОВ УКРАИНЫ
  26.11.2005 На даний момент ведеться розробка нового сайту АсМАП України! Для огляду сайту натисніть на цю новину!    
 
Общая информация:

Для членов АсМАП:

Асоціація Міжнародних Автомобільних перевізників України (АсМАП України) створена наприкінці 1991 року для сприяння розвитку в Україні перевезень вантажів і пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, представлення інтересів членів Асоціації в органах державної влади та управління, міжнародних організаціях, захисту прав перевізників, забезпечення зв’язків із громадськістю.

Головою Ради, Президентом АсМАП України є Заслужений працівник транспорту України, кандидат технічних наук, академік Транспортної академії України, Костюченко Леонід Михайлович.

Вищім керівним органом Асоціації є Загальні збори або Конференція учасників АсМАП України, які збираються один раз на рік. Протягом року Асоціація виконує рішення Ради АсМАП, а на місцях, у всіх областях України діють регіональні Ради Асоціації. Такий принцип керування громадською організацією є найдемократичнішим.

Повсякденна робота із забезпечення функціонування Конвенції МДП, обслуговування та задоволення потреб Українських міжнародних перевізників здійснюється Секретаріатом Асоціації.

Секретаріат Асоціації складається з:

 • Департаменту TIR;
  • Відділ TIR – Київ
  • Відділ TIR - Львів
  • Відділ TIR - Дніпропетровськ
  • Відділ TIR - Одеса
  • Відділ TIR - Мукачеве
 • Департаменту юридичного супроводження Конвенції МДП;
 • Департаменту транспортної політики;
 • Департаменту координації перевезень;
 • Фінансово – економічного департаменту.

Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України на сьогодні являє собою одне з найбільших некомерційних, недержавних, добровільних об’єднань суб’єктів підприємницької діяльності усіх форм власності. Вона об’єднує понад дві тисячі організацій – учасників АсМАП України, які надають послуги з перевезень вантажів і пасажирів у міжнародному сполученні.


З 1992 року Асоціація є дійсним членом Міжнародного Союзу автомобільного транспорту (IRU, Женева) та визнана 160 об’єднаннями міжнародних автоперевізників – учасниками Конвенції МДП у 70 країнах світу. Ця конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року), до якої приєдналася й Україна в 1994 році, передбачає наявність у країні Гарантійного об’єднання. Рішенням українського Уряду, від 24 липня 1993 року, АсМАП України надані повноваження гаранта перед Міжнародним Союзом автомобільного транспорту щодо відповідальності українських та іноземних перевізників у зв’язку із застосуванням ними на території України книжок МДП (TIR-carnet). Асоціація забезпечує функціонування Митної Конвенції на території України: видає українським перевізникам книжки МДП, контролює стан їх використання та повернення, зберігання та облік, надає перевізникам всебічні послуги юридичного характеру.

Однак однією з головних функцій Асоціації залишається гарантування сплати державі митних зборів та платежів у випадку недоставки товарів до митниці призначення.

Відповідно до Статуту, затвердженого вищим керівним органом Асоціації - Загальними зборами учасників АсМАП України - діяльність Асоціації спрямована на забезпечення та подальший розвиток міжнародних автомобільних перевезень, торговельних зв’язків України із зарубіжними країнами, утвердження позитивного іміджу нашої держави як надійного ділового партнера.

Постійно ведеться робота, яка спрямована на поліпшення умов ведення бізнесу міжнародних автоперевезень. Керівництво та фахівці секретаріату Асоціації плідно працюють з депутатськім корпусом через відповідні Комітети ВР, з Міністерствами та Державними департаментами, з іншими громадськими організаціями.

Понад десять років АсМАП України підтримує ділові партнерські стосунки з національними Асоціаціями близького та далекого зарубіжжя, спільно з ними вирішує проблеми, які виникають у перевізників в рамках функціонування системи МДП. Фахівці Асоціації беруть участь у заходах світової спільноти, організують зустрічі, тематичні семінари з обміну досвідом, які мають за мету вдосконалення та оптимізацію застосування положень Міжнародної митної Конвенції МДП-75. Традиційним стало проведення щорічної Міжнародної Ялтинської конференції, яку організує Асоціація. В роботі Конференції беруть участь керівники транспортних підприємств – учасників АсМАП України, представники парламентських Комітетів, КМУ, ДМСУ, прикордонники, керівники Асоціацій автоперевізників країн СНД та Європи.

Протягом декількох років, серед учасників Асоціації, Рада визначає «Кращого перевізника року». Це почесне звання заохочує підприємців - від водія до керівника працювати належним чином без порушень як положень митної Конвенції, так і внутрідержавних правил та законодавчих актів. Згідно рейтингу «За роботу без аварій» визначається кращій екіпаж водїв-міжнародників.

Президентом АсМАП України і Радою Асоціації спільно з Міністерством транспорту, Міністерством внутрішніх справ і Департаментом ДАІ відновлено давнішню чудову і дуже популярну серед транспортників традицію проведення змагань на кращу водійську майстерність. Конкурс уже набув статусу Всеукраїнського і підбиття його підсумків буде проводитися щорічно до Дня працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства України.

При Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України діє Навчально-консультаційний центр (НКЦ), який має відповідний сертифікат та акредитований при Академії МСАТ (IRU Женева). НКЦ проводить навчання водіїв, керівників та менеджерів підприємств, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів. Після курсу навчання видаються відповідні документи європейського зразка.

Особливе значення має той факт, що члени Асоціації створили свій бізнес без фінансової підтримки держави. Він тепер забезпечує робочими місцями та своєчасною заробітною платою майже 60 тисяч наших співвітчизників, перераховуючи при цьому значні грошові надходження до бюджетів усіх рівнів. На сьогодні членами Асоціації експлуатуються більш ніж 17 тис. автомобілів, третина з яких відповідають вимогам стандартів Євро-2 і Євро-3.
Учебно-консультационный центр   УГЦТС ЛИСКИ   Спеціальний підрозділ міліції охорони “Титан”
www.iru.org