Шановні учасники Асоціації!


На другий день після Звітної Конференції АсМАП України відбулася зустріч Міністра транспорту та зв’язку України пана Віктора Бондара з Головою Ради Асоціації Леонідом Костюченком, Радою АсМАП України та з членами Правління ВААП. З боку Міністерства у зустрічі також взяв участь заступник Міністра Семен Кроль, керівники Державного департаменту автомобільного транспорту та Головавтотрансінспекції.

З початку зустрічі Міністр у своій вступній промові окреслив ті питання, які знаходяться у полі зору Міністерства стосовно міжнародних автоперевезень.

По дозвільній системі Міністр зазначив, що найближчим часом розподілом дозволів буде займатися АсМАП, а Міністерство буде турбуватися виключно про збільшення їх кількості. Далі Міністр торкнувся безпеки на автомобільному транспорті. У цій площині він наголосив, що одним із факторів, який впливає на безпеку є стан автомобільних доріг в Україні. Міністр підкреслив, що у наступному році очікується повне фінансування дорожньої галузі відповідно Закону «Про державне фінансування дорожнього господарства» у розмірі 4 млрд. гривень. До плану однією з перших буде внесена реконструкція дороги Київ – Ковель - Ягодин.

Віктор Васильович відмітив необхідність вчасного вирішення питання стосовно зниження ставки ввізного мита. Також Міністр наголосив на тому, що з метою полегшення отримання віз професійними водіями при МЗС України створена спеціальна комісія, до якої входить Заступник міністра транспорту та зв’язку.

Зі слів Міністра такі зустрічі повинні стати регулярними, а для чіткості та контролю за вирішенням питань перевізників він запропонував скласти план заходів (спеціальну таблицю) де буде сформульована суть питання, відповідна особа за розв’язання, термін виконання та кінцевий результат.

Заступник Міністра Семен Кроль нагадав про те, що спільно з фахівцями Секретаріату АсМАП України проводиться робота по відправленню нульовій ставки ПДВ по території України та про те, що найближчим часом сертифікат про безпеку ТЗ буде прирівняний то технічного огляду . Відповідні домовленості вже досягненні.

В свою чергу Голова Ради, президент АсМАП України Леонід Михайлович Костюченко, коротко ознайомив Віктора Васильовича Бондара з історією та метою створення Асоціації та висловив йому подяку за те, що Міністр торкнувся найболючіших питань для міжнародних автоперевізників у площині їх спільного вирішення.

Далі Леонід Михайлович загострив увагу на терміновій необхідності рішення непорозумінь з нарахуванням податковими органами в окремих областях ПДВ у період з 3 квітня по червень на усю вартість перевезення. Хоча з цього приводу є лист – роз’яснення Мінфіну, але податківці цим роз’ясненням нехтують.

Президент АсМАП звернув увагу присутніх на те, що приєднання України до міжнародної угоди серед країн СНД про єдиний ваговий сертифікат значно полегшить здійснення міжнародних автоперевезень. Але, у першу чергу, треба навести порядок зі своїми вагами, які на одному маршруті належать двом різним органам і дають зовсім різні показники ваги ТЗ.

Леонід Михайлович також підняв давнішнє питання про примушення водіїв без необхідності заїжджати до терміналів за відповідну оплату, зокрема на «Ягодині», «Шегіні».

Віце –президент АсМАП України Леонід Докіль озвучив проблеми в Одеському морському торговельному порту – затримка вантажівок на внутрішній території порту, про додаткові збори на митно – вантажному терміналі порту.

Наприкінці зустрічі Міністр транспорту та зв’язку України подякував перевізників за відверту розмову та дав ряд доручень. Зокрема підготувати листа до Міністерства про стан справ на приватних терміналах «Ягодин» і «Шегіні» з метою подальших рішень. Підготувати наказ з метою врегулювання прав розпорядження ваговими комплексами та доведення цього питання до європейського рівня.

Торкаючись зростання цін на пальне пан Бондар зазначив, що у великої мірі це залежність від світових економічних процесів.

Також Міністр звернув увагу перевізників на те, що поступове вирішення питань звичайно ж має свої плоди, але більшість питань законодавчого характеру буде вирішено вже наступним Парламентом.


Прес-служба Секретаріату АсМАП

Учебно-консультационный центр   УГЦТС ЛИСКИ   Спеціальний підрозділ міліції охорони “Титан”
www.iru.org