Шановні учасники АсМАП!


Як Вам відомо із попередніх повідомлень на пункті пропуску „Чоп – Захонь” українсько-угорської ділянки державного кордону виникла конфліктна ситуація причиною якої стала відсутність у пункті видачі дозволів „Чоп” дозволів на проїзд територією Угорщини.

Справа в тому, що 8 вересня 2005 року, після офіційного підтвердження СМАП України про закінчення річної квоти двосторонніх та транзитних угорських дозволів, на пункті пропуску Чоп в очікуванні оформлення дозволів зібралось понад 160 завантажених автотранспортних засобів з усіх областей України. Але при цьому водії стали свідками того, що автотранспортні засоби деяких українських підприємств проїжджають повз чергу маючи угорські дозволи. Така ситуація викликала обурення перевізників і стихійне перекриття проїзду до пункту перетину кордону.

Конфлікт було швидко врегульовано завдяки передачі СМАП України, за клопотанням АсМАП України, на ПВД Чоп 300 угорських дозволів з резерву. Зазначених дозволів вистачило на декілька днів, а серед перевізників пішли чутки про те, що угорські дозволи оформлюють тільки окремим підприємствам, які мають привілеї, і тепер тільки вони будуть виконувати перевезення до Італії.

14 вересня 2005 року ситуація повторилася. На кордоні накопичилося біля 100 вантажівок, яким було відмовлено в оформленні дозволів через їх повне використання

Після цього конфлікт став набирати оберти. Водії повідомили про ситуацію своє керівництво та оголосили створення страйкового комітету. В Секретаріат АсМАП України з ранку почали надходити скарги з місця конфлікту, з інших країн та численні звернення від перевізників усіх регіонів України. Обурені перевізники вимагають негайного вирішення зазначеної проблеми і закликають збиратися для захисту своїх інтересів у Києві, а не стояти обдуреними у чергах на кордоні. За інформацією з кордону на сьогодні вже зібралося біля 500 вантажівок не тільки українських а й інших країн.

Для врегулювання означеного питання Асоціація міжнародних автомобільних перевізників звернулася з відповідними листами до Міністерства транспорту та зв’язку України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України.

Варто зазначити, що ще з 28 липня 2005 року, АсМАП України розпочав роботу з угорською Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників (ATRH) з метою отримання їх підтримки у вирішенні питання надання додаткової квоти дозволів для українських перевізників на проїзд територією Угорщини. 7 вересня відбулася робоча зустріч делегацій асоціацій міжнародних автомобільних перевізників України та Угорщини (Протокол переговорів). Але на думку ATRH при відсутності підтвердження повного використання українськими перевізниками річної квоти дозволів, Міністерство економіки та транспорту Угорської Республіки може відхилити згадане клопотання оскільки, на їх думку, у розпорядженні української сторони залишається ще понад 5000 угорських дозволів. На сьогодні отримано згоду Міністерства економіки та транспорту Угорської Республіки на проведення засідання двосторонньої угорсько-української змішаної комісії з питань автомобільного транспорту, на якому можливо остаточно вирішиться зазначена проблема.

Про рішення прийняті на засіданні змішаної комісії будемо повідомляти окремо.

На звернення АсМАП буде дано доручення невідкладно розібратися у причинах виникнення конфліктної ситуації і вжити заходів до її усунення.

Про подальший перебіг подій також будемо інформувати окремо.


Департамент координації перевезень
Секретаріату АсМАП України





Учебно-консультационный центр   УГЦТС ЛИСКИ   Спеціальний підрозділ міліції охорони “Титан”
www.iru.org