Звернення

Голови Ради, президента Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України до керівників підприємств, яки підписали Установчий договір 12.11.1991 року.

Звертаюсь до вас, як Голова Ради АсМАП України і Президент Асоціації з приводу надходження до Секретаріату інформації про призначення на 20 серпня 2002 року позачергових зборів засновників за ініціативою так званого голови спостережної ради П. Ярошенка.

Звертаю вашу увагу на те, що подібні дії громадянина Ярошенка П.О. , як і всі інші до цього часу - незаконні, і є спробою внести розкол до згуртованих лав нашої Асоціації та заволодіти її майном. Попередні дії так званих засновників не принесли їм ніякого результату, за виключенням грошових витрат Асоціації на судові тяжби.

Незважаючи на Рішення Вищого господарського суду України від ЗО січня 2002 року, яким визнано недійсними рішення зборів "засновників" Асоціації від 25 жовтня 2001 року та визнано недійсною з дня прийняття нову редакцію установчого договору Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, яку зареєстровано 29 жовтня 2001 року Печорською районною держадміністрацією м. Києва, група осіб під керівництвом Ярошенка продовжувала скаржитись по судових інстанціях. Для цього були задіяні представники, ВАТ "АІТ", ВАТ "Бердичівське автотранспортне підприємство 11856"", ТОВ "Східно-Європейський АсМАП" та інші прибічники Ярошенка.

Скасування Верховним Судом України 14 березня 2002 p. постанови Вищого господарського суду України не можна визнати правомірним, оскільки найвищий у державі судовий орган обґрунтовуючи своє рішення, посилається на те, що збори засновників є уповноваженим органом Асоціації для прийняття рішення щодо внесення змін до установчих документів, але не вказує конкретної статті Статуту з цього приводу, оскільки таке положення в Статуті Асоціації взагалі відсутнє. З моменту створення та реєстрації АсМАП України, вищим органом її управління є Загальні збори її членів, а не засновників.

Отже, з незаконних підстав спір щодо визнання недійсною нову редакцію установчого договору від 29 жовтня 2001 p. тощо, направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції і справу призначено до розгляду на 10 годину 12 серпня 2002 року.

Основною метою, с самого початку, ці "засновники" мали для себе привласнити Асоціацію та одноособове заволодіти майном, яке належить всім членам АсМАП України, шляхом визнання недійсними Статуту Асоціації та рішень Загальних зборів її членів. Вони розраховували на те, що все-таки зможуть в судовому порядку визнати дійсною нову редакцію установчого договору від 29 жовтня 2001 p., якою введено новий орган управління - спостережну раду з широкими повноваженнями на чолі з Ярошенком, а також змінити порядок обрання президента Асоціації - на призначення його спостережною радою у кількості 7-ми осіб, котрі не мали ніякого відношення до Асоціації, чим позбавили перевізників - членів АсМАП України законних прав участі в управлінні нею. Порушуючи права більшості членів асоціації, представники 21-ї юридичної особи, рішенням зборів засновників від 25 жовтня 2001 p. безпідставно виключили їх з членів Асоціації, а 20 серпня 2002 року пропонують знову стати членами АсМАП України. До речі - це головне питання на зборах "засновників", проведення яких планується.

Звертаю увагу керівників підприємств, які збираються брати участь у зборах засновників на те, що 31 липня 2002 року Київський Апеляційний господарський суд виніс постанову, якою залишив без задоволення апеляційну скаргу ВАТ "АІТ" на рішення Господарського суду м. Києва від 11.04.2002 p. про відмову ВАТ "АІТ' у задоволені позову до АсМАП України.

В апеляційній скарзі ВАТ "АІТ" знову намагалось визнати недійсними Статути Асоціації від 03.04.98 p. та від 21.05.01 p., але апеляційною інстанцією в ході розгляду їх скарги встановлено, що:

Таким чином, існування Асоціації на підставі діючого Статуту відповідає законодавству України. А редакцією Статуту від 12.11.1991 p., яка затверджувалася виключно юридичними особами, що її заснували і стали рівноправними її членами, не передбачена реєстрація змін складу членів Асоціації в органі державної реєстрації в разі прийняття, виходу та виключення з її складу.

Вважаю себе зобов'язаним, також повідомити вам про те, що Господарський суд міста Києва 31 липня 2002 року задовольнив клопотання про забезпечення позову АсМАП України та автотранспортних підприємств Дніпропетровська і Запоріжжя до ЗАТ "Укртранс-Хмельницький", ВАТ "АІТ" та Печорської районної державної адміністрації в місті Києві і заборонив голові спостережної ради АсМАП України Ярошенку Павлу Олександровичу вчиняти будь-які дії юридичного характеру від імені Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України, в тому числі укладати угоди, видавати доручення, підписувати документи та використовувати печатку АсМАП України, а також перешкоджати Костюченку Леоніду Михайловичу здійснювати функціональні обов'язки президента АсМАП України.

Сторонам угод про уступку прав члена АсМАП України також заборонено посилатись на вказані угоди та вчиняти будь-які дії, пов'язані з їх використанням.

Інформую вас, що предметом спору у цієї судової справи є визнання недійсними рішення зборів засновників, угод про уступку прав члена Асоціації та нової редакції установчого договору, а також рішень загальних зборів засновників про обрання членів спостережної ради та її голови.

З огляду на викладене, маю впевненість у тому, що у своїх діях, відносно подальших стосунків з групою Ярошенка, ви будете керуватися принципами виваженості та здорового глузду. А ваше об'єктивне ставлення до пропозицій Ярошенка та його прибічників, як осіб, що суттєво порушили ваші права та законні інтереси, повинно відображати відношення до них таким чином, щоб їм було зрозуміло, що повторне порушення ваших прав неможливе, оскільки ваша свідомість не дасть їм такої можливості.

Гірше за все те, що розкольницька діяльність прибічників "засновників" АсМАП України шкодить не тільки самій Асоціації, але несе в собі негатив для всієї галузі Українських міжнародних автомобільних перевезень, знищує міжнародний авторитет нашої держави, паплюжить добрі стосунки з сусідніми країнами. Така діяльність прибічників Ярошенка не дає можливості Секретаріату у повній мірі виконувати статутні обов'язки в інтересах членів Асоціації.

Своїм зверненням закликаю вас залишити необґрунтовану амбіційність і перейти до нормальної та конструктивної роботи в Асоціації на основі законодавства України та нормативних документів АсМАП України.

Голова Ради Асоціації Міжнародних Автомобільних перевізників України, президент

Леонід Костюченко.





Учебно-консультационный центр   УГЦТС ЛИСКИ   Спеціальний підрозділ міліції охорони “Титан”
www.iru.org